Úvod - Eko farma
Ubytování
Restaurace
Přátelský k dětem
Tábory
Zajímavosti v okolí
Naše zvířátka
Akce
Slider fotek
Zajímavosti v okolí pro malé i velké turisty
Výlet na rozhlednu Dymník
Zalesněný čedičový vrcholek Dymník (516 m. n. m.) ve Šluknovském výběžku, 2 kilometry jihozápadně od Rumburka zdobí patnáctimetrová rozhledna z kamene a cihel.
Popis cesty: Autem - z centra Rumburka (nejlépe u gymnázia) se vydejte na západ směrem k areálu Koupaliště, od kterého vás cedule dovedou až k restauraci Dymník. Zde nechte auto a zbylý půlkilometr dojděte po modré značce pěšky. Pěšky - od centra města (zmíněné gymnázium), kde se napojíte na zeleně značenou turistickou trasu, která vás dovede až k rozhledně. Celková délka trasy je 3,5 kilometru.
Otevírací doba: leden - duben a říjen - prosinec o víkendech 9:00 - 15:30, květen - září denně 9:00 - 18:00.
Město Rumburk
je město v nejsevernější části České republiky. Je zde k vidění: Loretánská kaple Panny Marie v Rumburku, zámek Rumburk, morový sloup na náměstí, domy na náměstí s podloubím a městské muzeum (vlastivědné).
Loretánská kaple Panny Marie v Rumburku se nachází v centru města, na křižovatce ulic Komenského a Tř. 9. května.
Otevírací doba: listopad-březen Út - So 9:00 - 16:00 hod, duben-říjen Út - So 10:00 - 17:00. Poslední prohlídka zahájena vždy půl hodiny před koncem otevírací doby.
Město Šluknov
je nejsevernější město České republiky, ležící přibližně uprostřed Šluknovského výběžku. Pro turisty doporučujeme k vidění především Šluknovský zámek v centru města - jedná se o zrekonstruovanou renesanční budovu, která má svůj prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou pro návštěvníky otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Prohlídky se konají po všechny dny v týdnu, včetně sobot a nedělí. V přízemí zámku nabízí své služby turistům a návštěvníkům města Regionální informační centrum a výborné občerstvení útulná zámecká cukrárna.
Otevírací doba: Po - Pá 9:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00, So - Ne: 9:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00
Rozhledna Tanečnice
Rozhledna Tanečnice se nachází poblíž obce Mikulášovice v nadmořské výšce 598 m. Osmiboká rozhledna byla dokončena v roce 1905. Na její vrchol vede 136 schodů, je z ní nádherný výhled na panorama Saského Švýcarska, Českého středohoří, Lužických hor, Krušných hor i Krkonoš.
Popis cesty: Autem - vydejte se k městu Mikulášovice a dále směrem na Tomášov. Před ním zabočte vpravo na modře značenou lesní cestu a vyjeďte buď na parkoviště ukryté v lese pod rozhlednou, (a nebo až k chatě u rozhledny).
Otevírací doba: Po - Ne: 10:00 - 17:00. Za pěkného počasí možno i déle.